header terapiereiki

TERAPIE  EFT

(technika emoční svobody)


Odstraňuje jak emoční, tak fyzické problémy

Jedná se o sadu technik, které Vám pomohou se emočně osvobodit od negativních emocí, které Vám brání v prožívání plnohodnotného života. A to jak omezení fyzická (bolest, nemoc), či psychická (hlavně strach, ten stojí skoro za každým omezením).

Osvobozením se od bolestí a negativních emocí se stanete svobodní ve všem, co se Vašeho života týká.

EFT patří mezi metody energetické psychologie, které velmi efektivně spojují práci na psychice a fyzickém těle.

V čem spočívá tato metoda?

EFT je založeno na Callahanově objevu:

„Příčinou všech našich negativních emocí je porucha v tělesném energetickém systému“.

Dostupné metody u nás obvykle řeší problémy buď na úrovni fyzického těla (léčí se fyzické tělo), nebo na úrovni psychické (léčí se psychika). Obvykle se tyto dva druhy léčení doplňují, jedná se o psychosomatický problém (nepomohla léčba fyzického těla, dojde se k závěru, že problém je v psychice).

Callahan objevil však spojnici mezi psychikou a tělem a tou je náš energetický systém (3. úroveň), konkrétně soustava meridiánů. Meridiány jsou podle staré čínské medicíny dráhy v našem těle v nichž proudí životní energie. Body, kde se tyto dráhy nejvíce přibližují povrchu lidského těla, jsou také body, které používá akupresura, akupunktura a metody energetické psychologie.

EFT pracuje s energetickým systémem v návaznosti na naši psychiku, spojuje tyto dvě součásti dohromady a tím dociluje velkých výsledků .

EFT je nazýváno také „akupunktura bez jehel“, kdy poklepem určitých bodů na meridiánech těla podle jasně daných sekvencí se člověk sladí se stávajícím problémem a zároveň opakuje určité věty, které se k danému problému vztahují, tím dojde k harmonii toku energie v meridiánech.